Şenyaşar ailesinden barolara çağrı

img

URFA - Adalet Nöbeti'nin 198'inci gününde İstanbul, İzmir ve Ankara barolarına çağrı yapan Şenyaşar ailesi, “Bu adaletsizliğe savunma ile birlikte Cuma günü dur diyeceğiz” dedi. 

Urfa'nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu kaybeden Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın, Urfa Adliyesi önünde 9 Mart’ta başlattığı Adalet Nöbeti 198’inci gününe girdi. Adliye önünde “Şenyaşar Ailesi Adalet Köşesi” olarak adlandırılan alana gelen anne ve oğul, “Herkes için adalet istiyoruz” yazılı dövizlerle nöbetlerine başladı. Aile, 24 Eylül Cuma günü 200’üncü gününe girecek Adalet Nöbeti’ne dair adliyeye girip çıkan avukat ve yurttaşlara bilgilendirmede bulundu.
 
Aile, sanal medya hesaplarından, İstanbul, İzmir, Ankara barolarının hesaplarını etiketleyerek, “Bir anne 6 aydır adliye kapısında, hastanede katledilen evlatları ve eşi için adalet istiyor. Ağıtlarını dünya duydu. Bu adaletsizliğe savunma ile birlikte Cuma günü dur diyeceğiz” mesajı paylaştı.