Financial Times NATO Zirvesi'ni bu fotoğrafla manşetine taşıdı

  • dünya
  • 09:33 15 Haziran 2021
  • |
img

HABER MERKEZİ – İngiliz Financial Times gazetesi, dünkü NATO zirvesini Erdoğan’ın ABD Başkanı Biden’in önünde eğildiği izlenimi veren bir fotoğrafla manşetine taşıdı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın danışmanlarından İsmail Cesur, NATO Zirvesi’ne dair manşetinde kullandığı fotoğraf dolayısıyla Financial Times gazetesine tepki gösterdi.
 
AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayip Erdoğan, dün Brüksel'de toplanan NATO Zirvesi’nde ABD Başkanı Joe Biden ile göreve gelmesinin ardından ilk yüz yüze görüşmesini gerçekleştirdi.
 
Zirvenin ardından Birleşik Krallık merkezli Financial Times, Erdoğan ve Biden’ın bir fotoğrafını manşetinde kullandı. Biden ile selamlaşmak üzere oturduğu koltuktan ayağa kalkmaya çalıştığı sırada çekilen fotoğraf karesi, Erdoğan ayakta duran Biden’in önünde eğildiği izlenimi uyandırıyor.
 
ERDOĞAN'IN DANIŞMANINDAN TEPKİ 
 
Financial Times’in manşetinde bu fotoğrafı kullanmasına Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın danışmanlarından İsmail Cesur’dan tepki geldi.
 
Cesur, gazetenin manşetine yer verdiği paylaşımında "Tek başına Financial Times’ın onca NATO fotoğrafı içinden bütün gün üzerinden algı yapılmaya çalışılan bu fotoğrafı kullanması bile, Recep Tayyip Erdoğan’ın mücadelesinin ne boyutta ve hangi arenalarda olduğunu gösteriyor. Sonuna kadar arkandayız dünya lideri" diye yazdı.