Erdoğan ve Akşener arasında ‘zavallı’ polemiği

img

HABER MERKEZİ- Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı “İsrail versiyonu" diyerek Netanyahu'ya benzeten İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile Erdoğan arasında “zavallı” polemiği yaşandı.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin dünkü grup toplantısında, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında "Erdoğan’ın İsrail versiyonu olan Netanyahu, siyasi rakiplerini baltalamak ve koltuğunu koruyabilmek için sivillerin ve çocukların hayatlarına kast etti" ifadesini kullanmıştı.

Açıklamalara tepki gösteren Erdoğan ise  “Utanmadan kalkıp beni Netanyahu ile aynı kefeye koyacak kadar ahlaksızlaşan siyasetçi; Filistin dendiği zaman benim ciğerlerim adeta sese gelir ve o, Filistin’in haritadaki yerini bilmeyecek kadar zavallıdır” sözleriyle yanıt vermişti.

Erdoğan’ın sözlerine twitter hesabından karşılık veren Akşener, “Sayın Erdoğan, Zavallılık, gideceğim diye atıp tutup, 8 yıldır Gazze'ye gidememektir. Zavallılık, İsrail'e esip gürleyip, Çin'e karşı boyun bükmektir. Zavallılık, siyonist madalyasını boynunda gururla taşımaktır. Gerçek zavallılık, gerekeni yapamayıp sürekli boş konuşmaktır” dedi.