CHP'li Özel'den Binali Yıldırım'a yanıt

img
ANKARA - CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, oğlu için “Venezuela’ya yardım malzemesi götürdü” diyen Binalı Yıldırım’a yanıt olarak, “Ticaret Bakanlığı'na yardımda bulunsaydı da kazıklanmasaydık” dedi.
 
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Özgür Özel, devlet bağlantılı çete yöneticisi Sedat Peker’in açıklamaları sonrası oğlunun Venezuela ziyaretinin test kiti ve maske yardımı nedeniyle olduğunu belirten Binalı Yıldırım’a yanıt verdi.
 
Yıldırım’ın açıklamasının yer aldığı haberi Twitter’dan paylaşan Özel şunları söyledi: "Mustafa Elitaş'ın ifadesiyle ülkemizin dezenfektana muhtaç olduğu için bakan eşinden dezenfektan aldığı günlerde, son başbakanın oğlu Venezuela'ya test kiti ve maske yardımında bulunmuş... Keşke Ticaret Bakanlığı'na dezenfektan yardımında da bulunsaydı da kazıklanmasaydık."
 
NE OLMUŞTU?
 
Peker yayınladığı son videoda, AKP Genel Başkanvekili, eski başbakan Binali Yıldırım'ın oğlu Erkam Yıldırım ilgili olarak, "Venezuela'ya yeni bir uyuşturucu güzergahı kurmak için gitti" demişti. Yıldırım bu iddiaları yalanlayarak, "İddialar kesinlikle iftiradır, şiddetle reddediyoruz. Bizimle uyuşturucuyu yan yana getirmek tümüyle hakarettir" açıklamasında bulunmuştu.